Jelenlegi hely

Hogyan alakítsunk ki rendezett gardróbszekrényt?

Minden szezonváltáskor érdemes egy kicsit átrendeznünk a ruhásszekrényünket, hogy az évszaknak megfelelő darabok kerüljenek könnyen elérhető helyekre.

lyenkor mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy második gardróbszekrény megvétele is eszünkbe jut, pedig okos térkihasználással sok helyet nyerhetünk.

Tárolási tippek

Szezonváltáskor a kevésbé használt ruhadarabokat a mélyebb polcok hátuljára száműzhetjük. Törekedjünk arra, hogy a polcokat teljes egészében használjuk ki: ha a lehetőségek megengedik pakoljuk két sorba ruháinkat, vagy a hátsó részekre helyezzünk el kis rendező dobozokat.

Új tárolófelület nyerhetünk a polcok végére és az ajtók belső oldalára felakasztható polcos elemekkel. Ha felcímkézett dobozokat használunk a polcokon, az sokkal jobb térkihasználást biztosít, arra azonban figyeljünk, hogy csak a ritkábban használt ruhadarabokat és kiegészítőket tároljuk ilyen módon.

Cipők tárolása esetén nem kis helyet nyerünk azzal, hogyha a párokat összeforgatjuk, bár ez a megoldás csak sportcipők esetén számít igazán hatékonynak. Ha más stílusú cipőink vannak, úgy lesz a legátláthatóbb a tárolásuk, ha a pár egyik fele az ajtó felé néz, a másik pedig pont fordítva van, így ugyanis a polc teljes mélysége ki lesz használva.

Ha szekrényünkben még így sincsen elegendő hely, jó ötlet lehet az éppen nem szezonális ruhadarabokat máshol tárolni. Nyári ruháinkat elhelyezhetjük például a franciaágyak alatt kialakított tároló részben, vagy egy külön kisszekrényben, hogy gardróbunkat kitárva, csak az évszaknak megfelelő ruhák fogadjanak minket.

Mielőtt megkezdjük szekrényünk átrendezését, jó ötlet egy kicsit hátralépni, és átgondolni, hogy az adott szezonban pontosan milyen ruhadarabokra lehet szükségünk, és melyek azok, amiket után egy darabig nem fogunk nyúlni. Ha ezt észben tartjuk, azzal saját dolgunkat könnyítjük meg.

A fotó forrása: Kostikova Natalia / Shutterstock.com

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére