REFORMÁTUS TEMPLOM
Hajdúhadház, Bocskai tér 5.
Tel.: 52/583-106
Hajdúhadház városának jelképe a főtéren elhelyezkedő református templom, mely 1868-72 között neoromán stílusban épült fel a historizmus kiemelkedő alakja, Szkalnitzky Antal tervei szerint. A görögkereszt alaprajzú épület a katolikus templomoknál szokásos monumentális homlokzati toronypárral egészült ki. A templom galériáján egyház- és iskolatörténeti kiállítás várja a látogatókat.
A Tiszántúl három kéttornyú református templomának egyike.
VÁROSHÁZA
Hajdúhadház, Bocskai tér 1.
Tel: 52/384-103
A város másik jellegzetes épülete a Városháza. Az épületegyüttes 1912-ben szállodának épült, Bocskai szálló volt a neve, 1998-1999-ben külső, illetve belső felújításon esett át.
FÖLDI JÁNOS KÖNYVTÁR, EMLÉKHÁZ, HAJDÚHADHÁZI GALÉRIA
Hajdúhadház, Földi János utca 8.
Tel.:52/583-046, 52/ 583-047
Nyitva tartás: IV-IX.: H-Sze, P 9-18, Szo 9-13
X-III.: H-Sze, P 8-17, Szo 9-13
csütörtök:múzeumpedagógiai foglalkozások
A városban szintén a századfordulón úri kaszinó működött, lebontását követően új tiszti kaszinót építettek helyébe, melyben később a város híres szülöttének Dr. Földi Jánosnak az emlékháza volt található. Az emlékház helyén 2005-ben készült el a Földi János Könyvtár, Emlékház, Hajdúhadházi Galéria, melyben a hajdúhadházi helytörténeti kiállítás (ahol a város híres szülötteinek, É. Kiss Sándornak, valamint. dr. Nagy Sándornak az életműanyagai tekinthetők meg), és Dr. Földi János életművét bemutató kiállítási anyag, valamint a könyvtár és a hortobágyi alkotótábor művészeinek kiállítási anyaga látható.
ÉGERHÁZI IMRE ALKOTÓHÁZ
Hajdúhadház, Földi J. u. 23.
A Földi János u. 23. sz. alatti helyen található Égerházi Imrének, a város szülöttének, és díszpolgárának az alkotóháza.
LIGET-LEGELŐ
Jelentős természetvédelmi terület a Liget-legelő, ahol az 5. Bocskai István Lövészdandár Vay Ádám kiképzőbázisa található, s amelyet 2008 őszén „Natura 2000” területté minősítettek. A lőtérként használt Liget-legelő a Nyírség legnagyobb megmaradt, összefüggő, természetközeli gyepterülete ahol a homoki gyepek és erdősztyepp jelleget mutató erdők máig fennmaradt élőhely-fragmentumainak megőrzése a cél. A Liget-legelő kiterjedése 2211,24 ha.