REFORMÁTUS TEMPLOM
Biharkeresztes, Damjanich u. 1.
Telefon: 54/430-081
Bejelentkezés: Lelkészi hivatal, Damjanich u. 3.
A késő barokk stílusú református templomot a XVIII. század végén, a Türelmi Rendelet után jelentősen átépítették. Lebontották a szentélyt, így a szűkös hajót jelentősen megnövelhették. Az egy méterrel megemelt falakra három oldalról tágas ablakok kerültek, míg a hajó végén tornyot építettek.1867-68-ban felújították, és romantikus elemekkel díszítették a késő barokk homlokzatot. A templomba késő-klasszicista karzatot és szószéket emeltek, így az ablakok is átépítésre kerültek.Orgonája 1856-ból való, melyet később, 1938-ban felújítottak.
A templom 1988-as felújítási munkálatai során fedezték fel az egykori román stílusú ablakokat, melyeket a helyreállítás után ma is megfigyelhetünk. Ebben az évben kapta műemléki védettségét is.
KATOLIKUS TEMPLOM
Biharkeresztes, Hősök tere 8.
Telefon: 54/401-126
Bejelentkezéssel látogatható.
A jelenleg is látható templom számos elemében hordozza a régi, középkori templom örökségét. Az egykori, Árpád-korban épített templom eredet ablakai közül még ma is megfigyelhető három. Faragott szószéke az 1860-as évekből való. A templomot 1867-ben felújították, ekkor nyerte el mai formáját.
HELYTÖRTÉNETI GYŰJTEMÉNY
Biharkeresztes, Ady Endre út 12.
Telefon: 54/430-069
Látogatás: Előzetes egyeztetéssel a könyvtárban.
Belépődíj: Nincs
Dr. Dankó Imre szakmai vezetősével először 1996-ban kezdtek Biharkeresztesen helytörténeti gyűjtemény létrehozásába. 1999-ben, sajnos rövid ideig az akkori Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálat és Városüzemeltetési részleg épületében jött létre az első kiállítás. 2009 áprilisától a kiállítás újra látogatható, ahol a három helyiségből egy időszaki kiállításoknak ad otthont. A helytörténeti kiállításon a régi paraszti kultúra eszközeit, bútorokat, háztartási eszközöket, valamint a település múltjának dokumentumait tekinthetik meg az érdeklődők.
SZABÓ KÁROLY MAGÁNGYŰJTEMÉNYE
Biharkeresztes, Sallai u. 27.
Telefon: 54/430-599, 30/259-1234
Látogatás: Előzetes bejelentkezéssel
Belépődíj: Nincs
Szabó Károly már gyermekkora óta gyűjti a régiségeket. Saját házában 2007 október óta mutatja be gyűjteményét az érdeklődőknek. A lakóházban eltérő korokból ránk maradt használati tárgyakat, dokumentumokat, berendezéseket, bútorokat, készülékeket láthatunk, míg melléképületében a fém használati tárgyak mellett a kovácsmesterség szerszámait és alkotásait találjuk.
A népi használati tárgyak elsősorban a környékről származnak, míg a gyűjtemény többi darabjának "lelőhelye" az egykori Bihar vármegye egykori teljes területét lefedi. Külön figyelmet érdemel Károly bácsi rádió és citeragyűjteménye.
TERMÉSZETI ÉRTÉKEK
Tar-domb
Ördögárok
Biharkeresztes Agyaggödrök
Kutas-Ér